Walka z pogodą

Karoseria, jako że jest najbardziej wystawioną na działanie różnych czynników zewnętrzną częścią samochodu, nierzadko ulega zniszczeniu – lakier auta po prostu nie daje rady w obliczu zmiennych warunków atmosferycznych, czy to zimą, kiedy przychodzą mrozy albo różne opady, czy to wiosną przy nierzadkich porach deszczowych, czy to też latem, kiedy nawet w cieniu temperatura osiąga horrendalne wysokości, a promienie słoneczne atakują każdego, kto znajduje się na zewnątrz.

Oczywiście to niejedyny problem, jaki można wskazać w kontekście dbania o samochód, gdyż często dochodzą też ptasie odchody, niespecjalnie przyjazne dla lakieru. Kiedy dodjzie do takiego zanieczyszczenia letnie upały mogą, co jest na swój sposób zaskakujące, wbić gwóźdź do trumny. Chodzi o to, że przy wysokich temperaturach lakier zwyczajnie mięknie, a pozostawione na karoserii odchody twardnieją i bardzo silnie utrwalają się na powierzchni. Wraz z przyjściem nocy i nieco lżejszej pogody, lakier zbija się z powrotem, przy czym dość nierównomiernie, przez co mogą powstać drobne uszkodzenia. Mimo że nic z tego nie jest widoczne gołym okiem, tak nie ulega wątpliwości, że może to mieć wpływ na bezpieczeństwo i ochronę całego auta. 

Dlatego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i mycia samochodu, aby nie doprowadzić od podobnych sytuacji, zwłaszcza że pogoda zdaje się póki co nie być nikomu na rękę.