Muzea motoryzacji w Europie

Motoryzacja ma za sobą lata długiej i bardzo zawiłej historii, zarówno pod względem stopniowo wprowadzanych ulepszeń, jak i pojawiających się na rynku nowych aut. W pamięci pozostały sławne nazwiska związane z różnymi markami samochodowymi, podobnie jak modele, które wyszły z użycia, a obecnie robią za ozdobę w wielu muzeach europejskich, poświęconych właśnie motoryzacji. Całkiem sporo znajduje się w samych Niemczech.

Jednym z ciekawszych na całej trasie muzeów jest to znajdujące się Stuttgarcie, a chodzi o Porsche Museum. W tym właśnie miejscu, przed czwartą dekadą XX wieku powstał Volkswagen Garbus, z czasem powszechnie znany i szanowany. Projekt tegoż auta należy zawdzięczać Ferdinandowi Porsche. Przy okazji odwiedzin w Stuttgarcie można zahaczyć o ogromne pod względem powierzchni muzeum Mercedesa, a stamtąd już całkiem niedaleka droga do Monachium, gdzie mieści się siedziba BMW i poświęcone temuż muzeum.

Jako kolejne warto wymienić znajdujące się w Wolfsburgu, w sąsiedztwie fabryki Volkswagena, miasteczko samochodów, gdzie można – prócz samego muzeum – zwiedzić m.in. pawilony należące do Skody, Audi, Lamborghini, Bentleya czy Seata, a to niewątpliwa gratka dla fanów motoryzacji.